Hotel Yaro
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Bar/lounge |
| Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotel Yaro Gualeguaychú, som ligger endast 1 km från Comparsa Ara Yevi, erbjuder Wi-Fi i allmänna utrymmen och en parkering. Bland sevärdheterna i området finns Catedral San Jose som ligger inte långt från det här hotellet.
Hotellet har ett centralt läge cirka 15 minuters gångavstånd från Corsodromo. Plaza San Martin finns mindre än 800 meter bort. Underhållningsalternativ i området inkluderar Playa Papaya 2 km från boendet.
Gästerna på Yaro i Gualeguaychú erbjuds en kontinental frukost varje dag. Gästerna kan slappna av i trädgårdsbaren. I området finns restauranger, bland annat La Paisanita, som ligger cirka 7 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Gualeguaychu katedral520 km
- Facultad de Bromatologia314 km
- Iglesia de San Ignacio515 km
- Zero150 km
- Padre Colombo487 km
- Solar del Este554 km
- San Martin-torget504 km
- Fisk Inlges417 km
- Casa de Haedo571 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Bar/lounge
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Yaro?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel Yaro till centrum. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Hotel Yaro?
Hotel Yaro erbjuder gästerna parkering. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på Hotel Yaro?
Ja, kontinental frukost ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med Hotel Yaro. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Yaro?
Gästerna på Hotel Yaro måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det här hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i det här hotellet är 47$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Gästerna på hotellet kan betala med Visa, Cabal och Maestro. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel Yaro?
Hotel Yaro erbjuder Rum, Dubbelrum och Fyrbäddsrum att välja mellan.